Пловдивweather icon19°
Варнаweather icon18°

Заради спортсменство
„Калиакра“ спечели „Албена къп“
Показателят „спортсменство“ определи „Калиакра“ за победител в тазгодишния приятелски футболен турнир „Албена къп“. Каварненци победиха с 1:0 „Спортист“ (Своге) в последния двубой и за пръв път станаха номер 1 в надпреварата. Минималната победа изравни по точки и по голова разлика (8, 7:4) каварненци с втородивизионния „Светкавица“. Така след като спечелиха, каварненци връчиха трофея на бойкия тим от Търговище.
Първата част на двубоя премина при леко надмощие на „Калиакра“ с 4-5 възможности за откриване на резултата. Най-сериозната от тях се удаде на Десислав Русев в 25-ата мин, но вратарят на „Спортист“ отрази удара му. В 40-ата Майкъл Тевия опита диагонална стрелба, топката рикошира в защитник на гостите и излезе в ъглов удар. Ивайло Раденцов изпълни корнера и Иван Александров вкара топката в мрежата на „Спортист“ - 1:0. Най-чистото положение пред тима от Своге беше в началото на второто полувреме, когато Да Коста очи в очи не успя да вкара топката в мрежата на каварненския вратар.

Дай мнение по статията (+):

Уважаеми читатели, уведомяваме ви, че коментарите ви в сайта НЕ са анонимни. Според Закона за електронните съобщения при поискване медиите са длъжни да предоставят на органите на реда IP адресите.

Мнения по темата (0)
» Коментирайте темите на Варна в нашата страница във Facebook!

Още в рубриката
Наставникът на Черно море Александър Станков остана доволен от старта на тима си в първенството.... Още
Черно море започва днес участието си в първенството на дублиращите отбори. Съставът на варненци... Още
  От името на инициативен комитет от спортни журналисти на Варна искаме да изразим своята... Още
Бившият капитан на Черно море Георги Илиев се разписа за победата на своя Шъдзяжуан Йончен с 4:1... Още
Бургаският ас Михаил Копанов спечели държавното първенство по ветроходство в клас “Конрад 25R”... Още