Пловдивweather icon30°
Варнаweather icon28°

Заради спортсменство
„Калиакра“ спечели „Албена къп“
Показателят „спортсменство“ определи „Калиакра“ за победител в тазгодишния приятелски футболен турнир „Албена къп“. Каварненци победиха с 1:0 „Спортист“ (Своге) в последния двубой и за пръв път станаха номер 1 в надпреварата. Минималната победа изравни по точки и по голова разлика (8, 7:4) каварненци с втородивизионния „Светкавица“. Така след като спечелиха, каварненци връчиха трофея на бойкия тим от Търговище.
Първата част на двубоя премина при леко надмощие на „Калиакра“ с 4-5 възможности за откриване на резултата. Най-сериозната от тях се удаде на Десислав Русев в 25-ата мин, но вратарят на „Спортист“ отрази удара му. В 40-ата Майкъл Тевия опита диагонална стрелба, топката рикошира в защитник на гостите и излезе в ъглов удар. Ивайло Раденцов изпълни корнера и Иван Александров вкара топката в мрежата на „Спортист“ - 1:0. Най-чистото положение пред тима от Своге беше в началото на второто полувреме, когато Да Коста очи в очи не успя да вкара топката в мрежата на каварненския вратар.

Дай мнение по статията (+):

Уважаеми читатели, уведомяваме ви, че коментарите ви в сайта НЕ са анонимни. Според Закона за електронните съобщения при поискване медиите са длъжни да предоставят на органите на реда IP адресите.

Мнения по темата (0)
» Коментирайте темите на Варна в нашата страница във Facebook!

Още в рубриката
Дългогодишният собственик на варненския Черно море-БАСК Красимир Илиев е сред тримата кандидати... Още
Носителят на Купа България 2015 Черно море се подготвя на пълни обороти за следващия сезон.... Още
Рицарят на шахматен дом „Левон Ованезов“ – Златко Керчев, води с 40,5 точки в генералното... Още
Варненският тенисист Тихомир Грозданов се класира за четвъртфиналите на държавното първенство на... Още
Отборът на Спартак Варна записа тежка загуба в контролна среща, играна в „Повеляново“.... Още